Aloes a zdrowie dziąseł Aloes a zdrowie dziąseł

Aloes a zdrowie dziąseł

  • -

Aloes a zdrowie dziąseł

Aloes jest bogaty w wiele cennych substancji przydatnych dla naszego zdrowia. Ma on wiele zastosowań np.  w walce z alergią, w przyspieszeniu  procesu  gojenia się ran, normuje poziom cukru zawartej we krwi oraz wzmacnia odporność.  Wpływa on także na zdrowie naszej jamy ustnej, a dokładniej – na nasze dziąsła.

Zdrowie dziąseł

Częsta przyczyną występowania chorób dziąseł są bakterie, które zalegają na naszych zębach wraz z resztkami jedzenia. Ich namnażanie prowadzi do poważnych problemów związanych z zębami. Często skutkiem zaniedbania dziąseł jest próchnica, odsłonięte szyjki zębowe, co jest przyczyną cofających się dziąseł.

Aloes pomaga nam zniwelować większość występujących przykrości odczuwanych w jamie ustnej. Gdy pojawia się ból, wystarczy tylko rozciąć listek aloesu i przyłożyć go w bolące miejsce. Jest to bardzo bezpieczna roślina, która eliminuje rozmnażające się bakterie, dlatego hamuje też rozwijające się choroby. Aloes jest również polecany przy nadwrażliwości zębów lub dziąseł. Zawarte w aloesie składniki działają kojąco.

186596710_XS

Właściwości miąższu aloesowego:

– bez trudu wchłania się w powierzchnię skóry,
– dba o odpowiednią florę bakteryjną,
– mniejsza czas gojenia się ran,
– pomaga zwalczać zapalenia skórne i ropne,
– hamuje namnażające się bakterie i grzyby,
– działa jako środek bakteriobójczy.

Aloes w dzisiejszych czasach jest niedocenianą rośliną. W latach ubiegłych był bardzo ceniony, a nasze mamy i babcie uważają go za najlepszy antybiotyk!

Zanim zapiszesz się na laserowe wybielanie zębów w Olsztynie, sprawdź czy masz zdrowe dziąsła!.