Aparat ortodontyczny a wybielanie zębów Aparat ortodontyczny a wybielanie zębów

Aparat ortodontyczny a wybielanie zębów

  • -

Aparat ortodontyczny a wybielanie zębów

Jednym z przeciwwskazań do zabiegu między innymi jest aparat ortodontyczny. Zęby można wybielić dopiero wtedy, kiedy upłynie czas około sześciu miesięcy od jego zdjęcia.

Dlaczego nie można wybielić zębów tuż po zdjęciu aparatu?

Teoretycznie można wybielić zęby w trakcie noszenia aparatu i bezpośrednio po jego zdjęciu. Praktycznie nikt nie wykonuje zabiegu w takich przypadkach. Przeprowadzenie w pełni efektywnego zabiegu wybielania zębów podczas noszenia aparatu oraz od razu po jego zdjęciu staje się niewykonalne. Przyczyna leży w konstrukcji narzędzia, gdyż aparat umocowany jest do powierzchni zębów. Podczas zabiegu miejsca zajęte przez aparat nie zostałyby wybielone.

woman-smiling

Wybielanie zębów nie jest możliwe również bezpośrednio po zdjęciu aparatu. Podczas jego noszenia szkliwo zęba osłabia się. Należy dlatego odczekać, aby szkliwo odbudowało się. Kolejnym powodem jest klej pozostający na zębach. Mimo, że ortodonci czyszczą zęby po zdjęciu aparatu, u wielu klientów zostają jego pozostałości. Powierzchnie zębów zajęte klejem nie wybielą się równomiernie, a po jego totalnym usunięciu widoczne byłyby ciemniejsze plamki. Zalecamy, aby przed wybieleniem zębów odczekać optymalny czas sześciu miesięcy.

W celu uzyskania lepszego efektu wybielania zębów radzimy też wykonać skaling i piaskowanie. Minimalna odległość czasowa między tymi zabiegami, a laserowym wybielaniem zębów powinna wynosić około tygodnia.

Jeżeli minęło sześć miesięcy od kiedy nie masz aparatu zapraszamy na wybielanie zębów w Olsztynie

.