Ciąża a wybielanie zębów Ciąża a wybielanie zębów

Ciąża a wybielanie zębów

  • -

Ciąża a wybielanie zębów

Większość preparatów wybielających opiera się na nadtlenku wodoru, nadtlenku karbamidu lub nadboranu sodu. Ulegając rozkładowi, substancje te uwalniają tlen. Z kolei tlen dostając się do szkliwa, rozjaśnia ich naturalny odcień. Jest to tzw. proces utleniania. Może on jednak prowadzić do uszkodzenia DNA komórek. Podczas wybielania specjaliści stosują środki chemiczne jedynie na szkliwo zębów. Szkliwo nie zawiera żadnych żywych komórek. Niestety jednak podczas zabiegu żel może spłynąć z zębów pod wpływem śliny, dostać się na dziąsła, wargi lub język i zostać połknięty. Wtedy istnieje ryzyko kontaktu tlenu z płodem.

pregnancy-myths-lead

Niezależnie od tego, czy stosuje się metodę domową, czy zabieg wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie przy pomocy lampy i żelu, stanowi całkowite przeciwwskazanie dla kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Brak zgody na wybielania zębów jest narzucony ze względu o dbałość o stan zdrowia kobiety i płodu. Stężenie żelu organicznego może niedobrze oddziaływać na rozwój dziecka . Nie ma natomiast żadnych rzetelnych i wiarygodnych źródeł wpływu substacji o działaniu wybielającym na plód. Prowadzenie takich badań z etycznego puktu widzenia stanowi temat kontrowesyjny. Zabieg wybielania służy poprawie estetyki oraz lepszemu samopoczuciu kobiety, nie jest zatem niezbędny dla zdrowia matki ani płodu. W związku z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych  zalecana jest rezygnacja z tego typu zabiegów aż do zakończenia etapu karmienia piersią.

Jedynym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży jest użycie bardzo delikatnych preparatów do wybielania zębów. Produkty te, dzięki swoim właściwościom wybielającym mogą poprawić kolor zębów poprzez zmniejszenie przebarwień, jednak ich skład pozwala na stosowanie przez kobiety ciężarne.

 

W trakcie ciąży polecamy stosowanie naszych produktów profilaktycznych dostępnych w naszym internetowym sklepie.
http://sklep.wybielaniezebow-gdansk.pl/

Po okresie karmienia zębów zapraszamy na laserowe wybielanie zębów w Olsztynie!

.