Dla małych i dla dużych, czyli jaką pastę wybrać Dla małych i dla dużych, czyli jaką pastę wybrać

Dla małych i dla dużych, czyli jaką pastę wybrać

  • -

Dla małych i dla dużych, czyli jaką pastę wybrać

Istnieje wiele past, które dzielimy ze względu na ich przeznaczenie. Skład każdej z nich jest bardzo różny. Dla każdej dolegliwości, jak i grupy wiekowej możemy dobrać odpowiedni typ pasty. Dzieciom poleca się te, które są delikatne, czyli o zupełnie innych właściwościach niż potrzebują dorośli.

Pasta dla dzieci

Wybierając odpowiednią pastę do zębów dla naszych podopiecznych powinniśmy przede wszystkim kierować się ich wiekiem. Pierwsza pielęgnacja zębów dziecka powinna pojawić się już od 6  miesiąca życia. Pasta przeznaczona dla niemowląt powinna być wolna od sztucznych barwników, substancji, które ją konserwują. Należy również wybrać taką pastę, która nie zawiera fluoru oraz posiada atest.

Mother And Daughter Baby Girl Brushing Their Teeth Together

Dla starszych dzieci proponuje się nieco inne pasty. Może być w nich zawarty fluor, ale o niskiej zawartości. Nadmiar fluoru powoduje fluorozę, co jest przyczyną częstego połykania pasty przez podopiecznych. Choroba ta powoduje łamliwość zębów i liczne przebarwienia nazębne.

W momencie, gdy dziecko pozbędzie się skłonności do połykania pasty może zacząć używać pasty, takiej jak dorośli. Taki produkt nie powinien jednak mieć właściwości wybielających. Powinno to być dopiero po ukończeniu ósmego roku życia.

Z uwagi na fakt, że zęby dziecka są w ciągłym rozwoju zabronione jest wybielanie zębów.

Pasta dla dorosłych

Dorośli używają bardzo szerokiej gamy produktów, które są dostępne w wielu punktach np. w sklepach z chemią spożywczą, kosmetycznych, aptekach. Używają różnych past, w zależności od indywidualnych potrzeb, bądź standardowego typu. Dobór jest uzależniony od rodzaju dolegliwości, jakie mogą występować. Są to np. problemy związane z nadwrażliwością zębów, chorobami dziąseł, z osłabieniem szkliwa, przebarwieniami.

Po wybielaniu zębów w Olsztynie zalecamy stosowanie pasty remineralizującej szkliwo, która zmniejsza nadwrażliwość pojawiającą się po zabiegu. Taka pasta powinna posiadać bardzo niski współczynnik ścieralności. Dopiero po upływie kilku tygodni od laserowego wybielania zębów można używać pasty wybielające. Podtrzymuje ona efekty wybielania, jednak takie produkty powinno się stosować raz na jakiś czas.

istock window sign family

Wybielanie zębów w Olsztynie już od 99 zł !

.