Dopuszczalne ryzyka wybielania zębów Dopuszczalne ryzyka wybielania zębów

Dopuszczalne ryzyka wybielania zębów

  • -

Dopuszczalne ryzyka wybielania zębów

Wybielanie zębów metodą laserową jest bezpieczne i bezbolesne. Technologia ta została opracowana i przetestowana przez specjalistów. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, skąd czerpiemy niezbędną, nowoczesną wiedzę w zakresie wybielania zębów. Laserowe wybielanie zębów jest całkowicie przyjemnym zabiegiem u pacjentów, którzy nie miewali problemów z dziąsłami i zębami.  Jednak niektórzy mogą doświadczyć  niżej opisane następstwa po zabiegu.

  • Nadwrażliwość zębów

U niektórych pacjentów po zabiegu wybielania pojawia się nadwrażliwość zębów.  Jest ona przyczyną złych nawyków związanych z jamą ustną, wady zgryzu lub z uszkodzeniami szkliwa (np. mikropęknięcia, pęknięcia). Nieszczelne szkliwo jest bardzo unerwione, dlatego pojawia się nadwrażliwość. Podczas zabiegu żel organiczny wnika w szkliwo. Jeżeli występują na nim mikropęknięcia, pacjent może odczuwać nadwrażliwość. Dolegliwość ustępuje do 24 godzin po wybielaniu zębów. Niwelowana jest również za pomocą naniesienia witamy E na zęby i dziąsła.

  • Podrażnienia dziąseł         

Podczas zabiegu wybielania zębów, żel nakładany na zęby na skutek rozcieńczenia dociera również do dziąseł. Powoduje to białe przebarwienie dziąseł. Przy delikatnych dziąsłach może pojawić się nadwrażliwość. Taka zmiana koloru jest jednak skutkiem krótko trwającym.  Dziąsła wracają do swojego pierwotnego wyglądu do godziny po zabiegu.

  • Plamy i smugi

Plamy lub smugi mogą pojawiać się u pacjentów. Jest to wynikiem przemieszczania się wapnia występującego w zębie. W czasie wybielania związek ten jest wydobywany na powierzchnię zęba, dlatego musi minąć odpowiedni czas, aby wapń osadziła się. Inaczej mówimy, że w tym czasie stabilizuje się kolor zębów po wybielaniu. Takie dolegliwości mijają maksymalnie po kilku dniach.

Pragniesz mieć białe zęby? Olsztyn –  wybielanie zębów jest właśnie dla Ciebie!