Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej? Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

  • -

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Przebarwienia nazębne oraz występujące problemy związane z chorobami jamy ustnej są przyczyną nieodpowiedniej higieny jamy ustnej oraz dietą.  Pojawiające się dolegliwości są przyczyną długiego zaniedbywania naszych zębów. Sprawdź, co robić, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami każdego dnia. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej składa się z: doboru odpowiedniej pasty do zębów, szczotkowaniu, używaniu płynu do ust oraz nici dentystycznej.

Mycie zębów

Podczas szczotkowania wielu z nas skupia się tylko i wyłącznie na zębach. Ważnym elementem, który potrzebują odpowiedniej troski jest również język, podniebienie, boczna część jamy ustnej. Podczas mycia zębów usuwa się resztki jedzenia, które mogłyby doprowadzić do rozwinięcia się groźnych chorób. Są również powodem pojawiających się przebarwień. Pamiętaj o częstym szczotkowaniu zębów, dbając również o higienę języka i innych elementów jamy ustnej.  Tą czynność powinno się wykonywać  do 3 minut.

Płyny do płukania ust

Jest wiele zakamarków w jamie ustnej,  z których ciężko usunąć resztki pożywienia za pomocą szczotkowania.  Większość bakterii gromadzi się właśnie w takich miejscach. Stosowanie płyny do płukania zapobiega powstawaniu próchnicy oraz hamuje osadzanie się kamienia. Dodatkowo produkt wzmacnia nasze zęby.

Nici dentystyczne

Ważną czynnością jest również stosownie nici dentystycznej. Dociera ona w najmniejsze szczeliny pomiędzy zębami, gdzie zalegają resztki pokarmu. W miejsca, w których są szczątki jedzenia to podłoże dla rozwijających się bakterii.

Postaw na zdrowy i biały uśmiech. Zaufaj specjalistom zapisując się na wybielanie zębów w Olszynie!.