Niebezpieczne przyzwyczajenia szkodzące zębom Niebezpieczne przyzwyczajenia szkodzące zębom

Niebezpieczne przyzwyczajenia szkodzące zębom

  • -

Niebezpieczne przyzwyczajenia szkodzące zębom

Nie zawsze nasze zęby są piękne i zdrowe mimo, że perfekcyjnie dbasz o higienę jamy ustnej, chodzisz regularnie do stomatologa oraz unikasz używek. Istnieją pewne przyzwyczajenia, które wpływają na ich osłabienie. Sprawdź, czy niektóre z nich nie dotyczą również Ciebie!

Słodkie i gazowane napoje

Zawarty w napojach kwas fosforowy, cukier są niebezpieczne dla naszych zębów. Duże ilości słodzików wpływają niekorzystnie, dając pożywienie rozwijającym się bakteriom. Substancje rozpuszczone w napojach powodują również rozpuszczenie szkliwa zębów. Kolorowe płyny powodują również ciężkie do usunięcia przebarwienia zębów.

Sok z cytryny

Nadmiar soku z cytryny niekorzystnie wpływa na nasze szkliwo. Zawarty w nich kwas cytrynowy wnika w szkliwo zębów powodując ich osłabienie. Niekiedy jest to przyczyną częściej występującej nadwrażliwości i łamliwości. Spożywanie cytryny powinno być sporadyczne.

Gryzienie przedmiotów

Niektórzy z nas skupiając się nad jakąś czynnością wkładają różne przedmioty do buzi. Nerwowe gryzienie przedmiotów osłabia nasze zęby powodując niekiedy ubytki w zębach. Wkładanie do buzi ołówka lub długopisu może sprzyjać rozwijającym się  infekcjom bakteryjnym  w jamie ustnej.

pencilinmouth

Obgryzanie paznokci

Obgryzanie paznokci jest nawykiem niejednego z nas. Nawyk ujawnia się w sytuacjach stresowych lub też jest niekontrolowanym przyzwyczajeniem. Obgryzanie paznokci  osłabia je i sprawia, że płytka wygląda niechlujnie. Ważniejszym aspektem są jednak dostarczane bakterie, które znajdują się pod ich powierzchnią. Zarazki, zawarte w zalegającym brudzie pod paznokciami mogą powodować infekcje dziąseł i jamy ustnej.

Zęby jako narządzie

Niejednokrotnie zamiast używać specjalnych przedmiotów do otwierania piwa, opakowań, przecinania taśmy używamy właśnie naszych zębów. Wiele produktów zawartych w naszej diecie sprawia, że te są podatne na ułamania. Lenistwo, które skłania nas do zastąpienia nożyczek, otwieracza właśnie naszymi zębami jest powodem częstych wad zgryzu.

Jeżeli masz zdrowe zęby, ale brakuje im pięknego wyglądu zapisz się na wybielanie zębów w Olsztynie ! Ciesz się zdrowym i perfekcyjnym uśmiechem każdego dnia!.