O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Biała dieta O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Biała dieta

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Biała dieta

  • -

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Biała dieta

Podczas wybielania zębów pod wpływem naświetleń i żelu z zębów „odparowuje” woda. Zęby są „odwodnione”. Musimy pozwolić im wrócić do normy. Właśnie stąd ta biała dieta. Woda w ciągu 7-17 dni wraca do zębów i jej zawartość wyrównuje się.

Skąd się ta woda bierze? 

Woda, która wnika do zębów pochodzi z pożywienia i napojów, spożywanych w tym czasie. To właśnie od białej diety w największym stopniu zależy ostateczny efekt wybielania zębów. Pożywienie powinno być pozbawione barwników spożywczych, aby woda była jak najbardziej „czysta”.

Czego na pewno nie jeść?

Z diety należy wyeliminować, najprościej mówiąc, wszystkie produkty, które mają intensywną barwę, bo one mają bardzo dużo barwników spożywczych. Do takich produktów spożywczych zaliczamy, np. kawę, herbatę, wino, jagody, buraki, truskawki, mleko czekoladowe.

Nie palimy papierosów!

Ten punkt pozwolę sobie potraktować osobno. Dym papierosowy bardzo źle wpływa na nasze zęby, powodując przebarwienia. Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów jest jeszcze groźniejszy. Niestety problemu nie wyeliminuje stosowanie zamiennie e-papierosa. Ma być efekt? Nie palimy.

Czego jeszcze nie robić?

Nie jeść owoców. Podobno owoc to samo zdrowie, ale nie po wybielaniu zębów. Owoce po pierwsze również zawierają w sobie barwniki (z tym, że naturalne), a po drugie zawierają kwasy owocowe, które naruszają szkliwo. Spożywanie owoców po wybielaniu zębów może wywołać nadwrażliwość, czyli będzie bolało.

A co można?

Biała dieta jest najbardziej uciążliwym aspektem wybielania. Nie wszystko jest jednak zabronione, więc z głodu nie umrzesz. Możesz spożywać takie produkty, jak np. wodę mineralną niegazowaną, kurczaka, ryż makaron, mleko, twaróg, ser biały. Jeśli po kilku dniach poczujesz, że bez np. kawy nie przetrwasz – wypij ją przez słomkę, aby miała jak najmniejszy kontakt z zębami.

Na Twoje pytania odpowiadają specjaliści w dziedzinie wybielania zębów z Olsztyna z gabinetu White&Beauty.