O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Jak się przygotować do zabiegu? O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Jak się przygotować do zabiegu?

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Jak się przygotować do zabiegu?

  • -

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli miałeś/miałaś okazję przeczytać pierwsze teksty z tej serii artykułów, to już posiadasz wiedzę o przebarwieniach, przeciwwskazaniach, świadomie potrafisz wybrać lampę, która Cię interesuje. Z tego artykułu dowiesz się, jak się przygotować do zabiegu wybielania zębów.

Oto kilka kroków:

  1. Ubytki w zębach trzeba zaleczyć

Żel nakłada się na zęby, które są widoczne po odsłonięciu warg retraktorem. Najczęściej są to zęby od 1 do 5, a czasami 6 i 7. Te zęby nie mogą mieć uszkodzonego szkliwa, czyli również próchnicy czy ułamanego fragmentu zęba. Jeśli masz ubytek lub nie jesteś pewna/pewien, udaj się na kontrolę stomatologiczną przed zabiegiem wybielania zębów. Pamiętaj, aby dobrać wypełnienia jaśniejsze. Dlaczego, bo sztuczne materiały stomatologiczne się nie wybielają. Jeśli wypełniania będą jaśniejsze, można dopasować odcień zębów do wypełnień.

  1. Sprawdzić, czy nie występują inne przeciwwskazania

Do najczęściej spotykanych przeciwwskazań zaliczamy: aparat ortodontyczny do 6 miesięcy po jego zdjęciu (w miejscach, gdzie są pozostałości kleju mogą pojawić się plamy), ciąża i karmienie piersią, niedorozwój szkliwa i zęby mleczne. Uwaga! Nie daj się mitom. Często spotyka się opinię, że do przeciwwskazań zalicza się: licówki, wypełnienia, drucik po aparacie ortodontycznym od wewnątrz. To nie są przeciwwskazania!

  1. Wykonać skaling i piaskowanie

Jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy zęby nie były sprawdzane pod kątem kamienia i osadu nazębnego, warto sprawdzić i oczyścić zęby. Kamień i osad nazębny można zwalczyć, wykonując skaling i piaskowanie. Nie są to zabiegi konieczne, lecz zabiegi zalecane dla osób, które ten kamień i osad mają. Tworzą one kolejną warstwę, przez którą musi przebić się żel i lampa, co powoduje zmniejszenie efektu. Negatywnym skutkiem poddania się wybielaniu zębów z dużą ilością kamienia może być nierówne wybielanie, tzn. ząb pod kamieniem może wybielić się mniej niż ta część kamieniem nie pokryta.

  1. Zaplanować racjonalnie termin wybielania zębów

Planując zabieg wybielania zębów, należy pamiętać o białej diecie. Tak jak już wspominałam, zaleca się wyeliminowanie z diety barwników spożywczych na okres około tygodnia do dwóch. Nie wybielaj, więc zębów bezpośrednio przed jakąś większą imprezą, bo wtedy trudniej jest do zaleceń się zastosować. Kolejna sprawa jest taka, że nie od razu zęby mają jednolity kolor bezpośrednio po wybielaniu. Kolor ujednolica się w ciągu 24 – 48 godzin. Nie ma się, więc czego bać, kiedy bezpośrednio po wybielaniu na zębach pojawi się smuga lub plamka. Spokojnie to zniknie, a efekt zostanie!

  1. Zapisać się na zabieg i przyjść

A teraz najprostszy etap. Zadzwoń, zapisz się i przyjdź

Na Twoje pytania odpowiadają specjaliści w dziedzinie wybielania zębów z Olsztyna z gabinetu White&Beauty.