O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Led czy Beyond? O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Led czy Beyond?

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Led czy Premium?

  • -

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. Led czy Premium?

Pod wieloma względami laserowe wybielanie zębów wygrywa z innymi domowymi sposobami, a przemawia za tym np. czas, koszt, mniejsza nadwrażliwość i krótsza biała dieta. Wydaje Ci się, że skoro zdecydowałeś/zdecydowałaś się na wybielanie lampą to masz problem z głowy?

Dzwoniąc na infolinię lub zapoznając się z ciennikiem, okazuje się, że to jednak nie wszystko, co musisz wiedzieć. W ofercie White&Beauty posiada wybielanie dwoma różnymi lampami: LED i PREMIUM. Aby móc świadomie wybrać właściwą lampę, należy przypomnieć sobie budowę naszego zęba.

zz

źródło

Ząb stały zbudowany jest z kilku części. Na potrzeby wybielania należy zapamiętać, że z najbardziej zewnętrzna warstwa to szkliwo, kolejna to zębina, a następna to miazga.

Różnice między lampą LED i PREMIUM

Lampa LED inaczej akcelerator elektroluminescencyjny – jest to standardowa lampa stosowana do wybielania zębów. Świeci intensywnym niebieskim światłem o długości fali w zakresie ok. 465 nm. Przy wyborze tej lampy należy spodziewać się efektu na przełomie 4-8 odcieni, co będzie utrzymywać się na zębach przez około 6-9 miesięcy. Intensywność światła pozwala dotrzeć wiązce do szkliwa, co powoduje, że żel je wybieli. Zaleca się stosowaniu tej lampy przy małych przebarwieniach lub przy podtrzymywaniu efektu.

Lampa PREMIUM inaczej zwana akceleratorem halogenowym działa już głębiej, bo wiązka światła o długości fali w zakresie 480-520 nm wybieli nie tylko szkliwo, ale również zębinę. To, że żel pod wpływem lampy wniknie głębiej, spowoduje, że zęby wybielą się o 10-16 odcieni, co będzie utrzymywać się przez 1-1,5 roku. Zalecana przy pierwszym zabiegu i dużych przebarwieniach.

Często pada pytanie: „A która lampa jest mniej szkodliwa?”. Oby dwie lampy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszych pacjentów! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym artykułem i sprawdzenia, jak do wybielania zębów należy się przygotować.

Na Twoje pytania odpowiadają specjaliści w dziedzinie wybielania zębów z Olsztyna z gabinetu White&Beauty..