O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. O metodach wybielania zębów: nakładkowe i wybielanie lampą. O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących. O metodach wybielania zębów: nakładkowe i wybielanie lampą.

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących.

  • -

O wybielaniu zębów słów kilka – podstawy dla początkujących.

O metodach wybielania zębów: nakładkowe i wybielanie lampą.

Możemy wyróżnić dwie najczęstsze metody profesjonalnego wybielania zębów: wybielanie nakładkowe i wybielanie lampą. Czy różnią się te dwie metody i którą lepiej wybrać? Zastanówmy się.

Cena

Wybielanie nakładkowe jest droższe od wybielania lampą , np. w gabinecie White&Beauty. Cena wybielania nakładkowego u stomatologa to koszt ok. 900 zł, a cena wybielania zębów lampą Premium to 699 zł

Żel

Substancja aktywna w jednej i drugiej metodzie jest podobna, a przynajmniej działa tak samo, czyli utlenia przebarwienia. W wybielaniu nakładkowym stosuje się mniejsze stężenie substancji aktywnej, niż przy wybielaniu lampą LED czy też PREMIUM.

Czas

Wybielanie nakładkowe trwa o wiele dłużej. To jest jego podstawowy minus. Jeśli nakładki są wykonane z odlewu Twojej szczęki i przylegają do Twoich zębów możesz liczyć na efekt. Niestety poczekasz na niego ok. 6 tygodni. Twoje zęby będą się wybielać stopniowo. Przy wybielaniu lampą wszystko odbywa się w ciągu godzinnej wizyty. Jak to możliwe? Nakładany na zęby żel poddajemy działaniu lampy, która świeci intensywnym niebieskim światłem. To właśnie to światło aktywuje żel i przyśpiesza jego działanie.

Efekt

Przy obu metodach efekty są porównywalne, jeśli oczywiście ktoś wytrzyma kilka tygodni nakładkowego wybielania a nakładki będzie nosił rzetelnie, co noc. I tu pojawiają się dwa kolejne problemy, które mogą wskazywać, że metoda laserowa jest bardziej skuteczna.

Nadwrażliwość

Nadwrażliwość może wystąpić przy wybielaniu zębów. To fakt. Przy laserowym wybielaniu zębów może ujawnić się u pacjentów ze skłonnością do nadwrażliwości, ale nie musi. Można zastosować środki, które zmniejszą dolegliwości, które utrzymują się maksymalnie do 24 godzin po zabiegu. Tak „kolorowo” nie ma przy metodzie nakładkowej. Zęby przez długi czas narażone są na działanie żelu, co przez pierwszy tydzień lub dwa może nie sprawiać problemów. Jednak po kilku tygodniach pacjentom towarzyszy nadwrażliwość. To najczęstszy powód przerwania kuracji wybielania tą właśnie metodą.

Biała dieta

Kolejnym powodem małych efektów wybielania, ale również przerwania wybielania nakładkami jest właśnie biała dieta. Dlaczego i co to takiego? Biała dieta zostanie opisana dokładnie w kolejnych artykułach. Wyjaśnię tylko, że wybielanie łączy się z wyeliminowaniem na jakiś czas pożywienia i napojów zawierających barwniki spożywcze. Po laserowym wybielaniu zaleca się stosować białą dietę przez okres tygodnia do 2 tygodni. Przy nakładkowym wybielaniu białą dietę należy stosować przez cały okres wybielania i do 2 tygodni po wybielaniu, czyli łącznie nawet do 2 miesięcy. Gratuluje wytrwałym.

Na Twoje pytania odpowiadają specjaliści w dziedzinie wybielania zębów z Olsztyna – Gabinet White&Beauty. Sprawdź  artykuł mówiący o różnicach miedzy lampą LED i PREMIUM..