Obawa przed wizytą u stomatologa Obawa przed wizytą u stomatologa

Strach przed wizytą u stomatologa

  • -

Strach przed wizytą u stomatologa

Nie tylko strach przed wizytą u dentysty pojawia się u dzieci. Problem dotyczy także dorosłych ludzi. Pacjenci lekceważą pierwsze oznaki problemów dotyczących zębów. Udają się do lekarza w bardzo późnym czasie,  gdy ból i inne dolegliwości bardzo się nasilają i nie są do wytrzymania. Prawie połowa społeczeństwa na samą myśl o dentyście odczuwa lęk.

Dlaczego się boimy?

Myśl o zabiegach jest paraliżująca. Lęk wywołuje również wspomnienie zapachu, dźwięku specjalistycznych urządzeń, np. wiercenia. Często też wydaje się, że leczenie, wyrywanie zębów musi być bardzo bolesne. Taki lęk nosi nazwę dentofobii.  Wizyty u stomatologów należy odbywać regularnie. Im dłużej odkładamy wizytę u specjalisty przyczyniamy się do powstania poważniejszych uszkodzeń i dłuższego leczenia.

Dentysta = przyjaciel

Wizyty u stomatologa powinny być rutynowymi spotkaniami, ale za to bardzo regularnymi. Lekarze stomatolodzy nie są naszymi wrogami. To właśnie dzięki nim możemy w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem. Zmień swoje myślenie! Postaw na regularne wizyty, które staną się dla Ciebie przyjemnością. Tylko jeśli dbamy o zęby możemy uniknąć przykrych wspomnień związanych z ich leczeniem.

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech!

Zdrowie naszych zębów przekłada się na nasz organizm. Kiedy nic nas nie boli, nie mamy zmartwień związanych z problemami zębowymi możemy czuć się w pełni komfortowo. Zdrowe i piękne zęby są ważną wizytówką każdego człowieka. Poświęcając im więcej uwagi stajemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Ciesz się zdrowym uśmiechem, a jeżeli pragniesz, aby był biały wybielanie zębów w Olsztynie pomoże Ci osiągnąć upragniony sukces!.