Od czego zależy efekt wybielania? Od czego zależy efekt wybielania?

Od czego zależy efekt wybielania?

  • -

Od czego zależy efekt wybielania?

Klienci często pytają, jaki będzie efekt po wybielaniu zębów. Niestety nie da się efektu dokładnie przewidzieć. Możemy przypuszczać, że efekt będzie na określonym poziomie, ale nie możemy dać na to gwarancji. Gwarancję natomiast możemy dać na to, że efekt będzie powyżej 4 odcieni.

Zastanówmy się, od czego zależy efekt wybielania zębów?

  1. Pierwszym takim czynnikiem jest to, jaka jest przyczyna przebarwień. Przebarwienia, które wywodzą się z diety lub innych czynników zewnętrznych lepiej poddają się wybielaniu niż przebarwienia, które są wynikiem chorób, spożywania określonych lekarstw lub urazów.
  2. Kolor kości. Ten punkt jest bardzo ważny. Każdy z nas ma genetyczny kolor kości, czyli kolor naturalny, którego nie da się zmienić. Jesteśmy wstanie wybielić zęby do ich naturalnego koloru. Jeśli ktoś ma dość ciemną kość nie może spodziewać się takiego samego efektu, jak ktoś kto ma ciemniejszą.
  3. Biała dieta – stosowanie białej diety po wybielaniu zębów. Zgłaszają się do nas czasem klienci, którzy wybielili sobie zęby, lecz nie za bardzo przejmowali się zaleceniami białej diety. Ich efekt wybielania znacząco zmalał. Nie lekceważ białej diety!
  4.  Ilość przebytych zabiegów wybielania zębów

Przy pierwszym zabiegu wybielania przebarwień jest zawsze najwięcej, bo kumulują się czasem przez wiele lat. Pierwszy zabieg będzie się, więc odznaczał największym efektem wybielania zębów. Czasami spotykamy się z komentarzami, że „za pierwszym razem to mi się o dużo odcieni wybieliły, a za drugim to chyba jakiś gorszy żel był o już mniej”. To drodzy klienci nie jest wina żelu, a ilości nagromadzonych przebarwień. Jeśli powtarzamy zabieg powiedzmy co 2 lata to w tym czasie siłą rzeczy przebarwień nie nagromadzi się tyle, co w ciągu powiedzmy 25 lat. Przy kolejnych zabiegach efekt się odświeża, ale rzadko kiedy ilość odcieni będzie tak spektakularna jak za pierwszym razem. Z drugiej strony to też nie znaczy, że tego efektu nie będzie w ogóle. Najczęściej spotykany efekt przy pierwszym wybielaniu to około 12-14 odcieni, przy kolejnych zabiegach to już około 6-9 odcieni.

Eksperci z White&Beauty specjalizujący się w wybielaniu zębów w Olsztynie rozwieją Twoje wątpliwości..