Odsłonięte szyjki zębowe - czy to przeciwwskazanie? Odsłonięte szyjki zębowe - czy to przeciwwskazanie?

Odsłonięte szyjki zębowe – czy to przeciwwskazanie?

  • -

Odsłonięte szyjki zębowe – czy to przeciwwskazanie?

Przyczyna powstawania

Odsłonięcie szyjek zębowych, znane również pod pojęciem cofania się dziąseł. W większości przypadków jest to następstwo złej higieny jamy ustnej. Dzieje się tak, ponieważ nagromadza się kamień i osad, który prowadzi do namnażania się bakterii. W konsekwencji bakcyl atakuje dziąsła  Gdy pojawi się problem powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza stomatologa.

Woman eating cream finger

Jak walczyć z cofającymi się dziąsłami?

W przypadku występowania dolegliwości zaleca się częstą, regularną higienę jamy ustnej, używanie nici dentystycznych. Istotne jest również ściągnięcie kamienia i osadu nagromadzonego na zębach.

Czy przy tej dolegliwości można wybielić zęby?

Przy problemie z cofającymi się dziąsłami nie poleca się stosowania past wybielających ani pasków o tej aktywności, ponieważ w dużym stopniu działają na powierzchni dziąseł. Powoduje to zwiększenie się nadwrażliwości zębów oraz może pojawiać się ból.
Jedyną bezpieczną metodą jest laserowe wybielanie zębów lampą PREMIUM. Żel precyzyjnie nakładany jest na zęby, a dziąsła przed zabiegiem zabezpiecza się specjalną substancją. Uniemożliwia to przedostanie się żelu organicznego do wnętrza szkliwa. Laserowe wybielanie zębów to jedyna polecana metoda w tego typu dolegliwościach.

Zapraszamy do White & Beauty. Zapisz się na laserowe wybielanie zębów w Olsztynie !.