Piękny uśmiech a dieta Piękny uśmiech a dieta

Piękny uśmiech a dieta

  • -

Piękny uśmiech a dieta

Kolor zębów jest uzależniony od barwników produktów zawartych w naszej diecie. Barwiki zawarte w pożywieniu są powodem pojawiających się  przebarwień nazębnych. Jeżeli chcesz, aby Twój uśmiech był perfekcyjny i zdrowy, zmień dietę na lepszą. Powinna ona zawierać produkty bogate w witaminy, a przede wszystkim w wapń.

Wapń

Za zdrowie naszych zębów odpowiedzialny jest między innymi wapń. To właśnie on jest budulcem naszych kości. Znajdziemy go w mleku, kefirach, jogurtach oraz innych przetworach mlecznych oraz w orzechach i poniektórych warzywach. Osoby z alergią na krowie mleko powinny spożywać jego odpowiednik, np. kozie mleko. Niedobór w organizmie tego składnika mineralnego powoduje kruchość kości i zębów.

milk

Dzienne zapotrzebowanie 

Każdego dnia powinniśmy dostarczać dla naszego organizmu potrzebne minerały. Wśród nich znajduje się również wapń. Kobiety powinny spożywać go 1100 mg, zaś mężczyźni 800 mg. Dzięki temu dbamy o odpowiednią strukturę naszych kości, zębów oraz prawidłową pracę układu nerwowego.

Produkty bogate w wapń

Dzienne zapotrzebowanie na mleko to aż 4 szklanki! Możesz jednak urozmaicić dietę zastępując je na inne przetwory mleczne np. maślanka, ser, twaróg, jogurt, kefir. Bogate w wapno są również inne produkty: pietruszka, brokuły, orzechy laskowe, banany oraz płatki owsiane.

Jeżeli masz trudności ze zmianą diety, ograniczając przy tym produkty silnie barwiące zapisz się na laserowe wybielanie zębów w Olsztynie! Pomożemy Ci pozbyć się przebarwień zębów, a Ty będziesz mógł cieszyć się jedzeniem!.