Płyny, które najbardziej szkodzą dla naszych zębów Płyny, które najbardziej szkodzą dla naszych zębów

Płyny, które najbardziej szkodzą zębom

  • -

Płyny, które najbardziej szkodzą zębom

Zdrowie i wygląd naszych zębów uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich są spożywane przez nas produkty. Ogromny wpływ na kolor zębów mają płyny, które pijemy. Nie tylko pogarszają stan szkliwa, ale również powodują przebarwienia zębów.

Dlaczego napoje wpływają na biel zębów?

Spożywane produkty oraz napoje zawarte w naszej diecie wpływają na kolor naszych zębów. Te sztuczne, jak i naturalne powodują przebarwienia. Szkliwo zębów pochłania wszelkie barwniki znajdujące się w wytworach. Powoduje to zmianę koloru zębów, którą ciężko jest zniwelować. Zwykle szczotkowanie zębów nie przywróci nam bieli zębów. Gdy masz już widoczne przebarwienia pomoże Ci wybielanie zębów w Olsztynie. Należy jednak pamiętać, że i po zabiegu przebarwienia będą powstawały. Dlatego warto jest zadbać o prawidłową dietę dla piękna i zdrowia zębów.

Napoje, które szkodzą zębom 

Napoje, które spożywamy zawierają kwasy szkodliwe dla naszych zębów. Osłabiają je, powodując defekty mechaniczne oraz zwiększają działanie bakteryjne.

2af84-alkaline-diet-phchart
Staraj się, aby unikać spożywania takich napojów jak: kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane i energetyczne. Zamień je na zdrowe artykuły, którymi jest woda, mleko i inne przetwory mleczne.

Jeżeli masz już widoczne przebarwienia i marzysz o zachwycającym uśmiechu zapisz się na wybielanie zębów w Olsztynie!.