Po zabiegu Po zabiegu

Po zabiegu

  • -

Po zabiegu

NADWRAŻLIWOŚĆ

Zęby po zabiegu mają prawo być bardziej wrażliwe, wynika to z chwilowego odwodnienia szkliwa. Warto szczególnie w początkowym okresie unikać spożywania zbyt zimnych lub gorących napojów czy potraw oraz alkoholu, który będzie podrażniał. Nadwrażliwość nie zawsze występuje, a jeżeli wystąpi to jedynie w ciągu 24h po zabiegu.

NIERÓWNOŚCI KOLORU

Jeżeli w naszych zębach znajdują się osady wapnia lub fluoru, świadczące o ich nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji to mogą one uwydatnić się pod wpływem żelu w postaci białych plamek lub smug. Zmiany te znikają w ciągu doby po zabiegu a kolor się wyrównuje.

PRAWIDŁOWA PIELĘGNACJA

Jeżeli chodzi o prawidłową pielęgnację zębów po zabiegu to warto przynajmniej przez 2 pierwsze tygodnie stosować:

  • miękką lub bardzo miękką szczoteczkę (jeżeli stosujemy elektryczną można spróbować umyć nią, jeżeli nie będzie nadwrażliwości można stosować, jeżeli wystąpi zmienić na manualną),
  • płyn do płukania ust bez alkoholu (alkohol może podrażnić wrażliwe po zabiegu szkliwo),
  • pasty ochronne lub wzmacniające szkliwo (żadnych past wybielających, ze względu na ryzyko dodatkowego podrażnienia przez substancje ścierające w nich zawarte (sproszkowany pumeks, uwodniona krzemionka)).

2 GODZINY PO ZABIEGU

Jest to okres, w ktorym nie można nic jeść, pić można jedynie wodę mineralną niegazowaną. Należy również w tym czasie nie żuć gumy i nie myć zębów, ponieważ proces wybielania nadal trwa.

BIAŁA DIETA

W okresie od 3 dni do 2 tygodni kolor naszych zębów ma prawo się jeszcze stabilizować. Szkliwo w tym czasie zwiększa swoją porowatość. Oznacza to, że każdy barwnik, który się dostanie wraz z pożywieniem lub napojami zostanie automatycznie wchłonięty przez szkliwo i może zmienić jego odcień (efekt może się pogorszyć lub cofnąć całkowicie). Szczegółowe informacje odnośnie białej diety znajdują się w zakładce zalecenia po zabiegu.

POWTÓRZENIE ZABIEGU

Po pierwszym zabiegu można wykonać tzw. zabieg podtrzymujący (uzupełniający) od 2 miesięcy do pół roku, wtedy wykonywane są dwa naświetlania po 10 minut. Natomiast każdy kolejny zabieg można wykonywać co 6 miesięcy (3×15 min) ze względu na bezpieczeństwo naszego szkliwa.

 Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów w Olsztynie!

.