Skaling i piaskowanie Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie

  • -

Skaling i piaskowanie

Problem występującego kamienia i osadu na zębach występuje u każdego.  Powstają na skutek odkładającego się pożywienia przy dziąsłach, picia kawy, herbaty, palenia papierosów i wielu innych. Zaleca się, aby regularnie poddawać się oczyszczaniu zębów. Są to podstawowe zabiegi, które należy  wykonywać regularnie, gdyż  nagromadzony kamień i osad w konsekwencji prowadzi do poważnych chorób dziąseł.

Różnica pomiędzy skalingiem a piaskowaniem

Skaling to zabieg polegający na usuwaniu twardych nagromadzeń osadu, czyli kamienia. Przy tej metodzie wykorzystywany jest sprzęt nazywany skalerem. Jest to urządzenie, które w swoim działaniu wykorzystuje ultradźwięki. Piaskowanie to podstawowy zabieg, podczas którego zostaje usunięty osad nazębny. Przy tym zabiegu wykorzystuje się strumień piasku.

Co jaki czas wykonywać zabiegi?

Sprawa nagromadzającego się kamienia i osadu jest sprawą bardzo indywidualną.  Osoby, które w dużej ilości spożywają kawę, herbatę, palą papierosy powinny zabieg wykonywać nawet co trzy miesiące. Osobom nie mającym problemu ze zbierającym się osadem poleca się, aby zabieg wykonywały  raz na pół roku.

Skaling i piaskowanie przed wybielaniem zębów!

Zanim zdecydujemy się wykonać zabieg wybielający, zęby powinny być zdrowe, wolne od kamienia i osadu. Występowanie tych osadów nie pozwala na w pełni efektywne wybielanie. Zęby, na których znajduje się kamień i osad nie wybielą się równomiernie, ponieważ złogi są dodatkową barierą, przez którą musi przeniknąć żel wybielający.

Twoje zęby są wolne od osadu i kamienia? Dodaj im pięknego wyglądu i przyjdź na laserowe wybielanie zębów w Olszynie !

 .