True or false ? | True or false ? |

True or false ?

  • -

True or false ?

Napotykamy wiele informacji dotyczących przekonań o zębach. Skąd więc wiedzieć, czy znalezione informacje są faktami, a które możemy uznać za mity ? Przekonaj się, które wiadomości nie mają nic wspólnego z prawdą i poznaj te, zgodne z rzeczywistością.

Żółte zęby słabsze od białych – FAŁSZ !

Za kolor naszych zębów odpowiedzialne jest szkliwo, a dokładniej wapń i fosforan. Może on mieć różne kolory np. żółte, brunatne, szare, wpadające w niebieski. Ciemniejsza barwa zębów może być warunkiem genetycznym,  bądź też nabytych przebarwień.  Z pewnością ich zdrowie nie jest uzależnione od koloru.

Artykuły mleczne dobrze wpływają na szkliwo – PRAWDA !

Produkty mleczne są bardzo dobre dla naszych zębów, ponieważ zawierają dużą ilość wapnia. Jest on głównym budulcem naszych kości i utrzymuje zęby w odpowiednim miejscu. W nabiale zawarty jest także kwas mlekowy, który pozwala chronić zęby.

Próchnica przyczyną poważnych chorób – PRAWDA !

Przyczyną powstawania próchnicy jest działanie bakterii, które żyją w jamie ustnej. To właśnie te , które są producentami kwasów organicznych i odpowiedzialne są za rozkład cukrów działają negatywnie na zęby. Próchnica powoduje widoczny, żółty nalot i szczeliny. Zaniedbanie tej dolegliwości prowadzi najczęściej do martwicy zęba.

Wybielanie zębów jest niebezpieczne  – FAŁSZ!

Laserowe wybielanie zębów
nie szkodzi zębom, ponieważ nie wpływa negatywnie na ich strukturę. Jest ryzykiem w przypadku, kiedy osoba wybielająca nie potraktuje poważnie przeciwskazań do zabiegu.  Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Jeżeli chcesz zachwycać innych swoim pięknym uśmiechem zapisz się na wybielanie zębów w Olsztynie !.