Wybielanie zębów a nadwrażliwość Wybielanie zębów a nadwrażliwość

Wybielanie zębów a nadwrażliwość

  • -

Wybielanie zębów a nadwrażliwość

Aż co 6 Polak jest narażony na ból związany z nadwrażliwością zębów. Powodują ją m.in. gazowane napoje, kwaśne produkty, nocne zgrzytanie zębami, niezaleczone ubytki w zębach, zła higiena jamy ustnej, zbyt mocne szczotkowanie zębów, nieodpowiednio dobrana twardość włosia szczoteczki  itp. Zęby są wtedy bardzo wrażliwe na zbyt duży skok temperaturowy, dotyk, smaki.


Nadwrażliwość występująca po wybielaniu zębów

Nadwrażliwość występująca po wybielaniu zębów jest strapieniem tylko niewielkiej liczy klientów. Jej przyczyną są mikropęknięcia lub pęknięcia szkliwa, które powodują  dyskomfort. Dzieje się tak, ponieważ żel wybielający poszerza  porowatość tkanki szkliwa w celu uzyskania efektu. Problem nie jest jednak bardzo uciążliwy, gdyż występuje się tylko w pierwszych godzinach po zabiegu.

woman-brushing-teeth-istock-dolgachov

 

Co pomoże?

Aby zniwelować przykrą dolegliwość wystarczy użyć odpowiedniej pasy do mycia zębów. Stosując pastę wzmacniającą i remineralizującą szkliwo pozbędziemy się przykrych dolegliwości. Kupując pastę zwróć szczególną uwagę na skład, który powinien zawierać m.in.:
aminofluor,
delikatny smak,
niski współczynnik RDA (ścieralności).

 

White&Beauty w Olsztynie oraz stomatolodzy po zabiegu wybielania zębów w Olsztynie zalecają stosowanie pasty Sensodyne Pro Szkliwo oraz Elmex Sensitive .

.