Zęby białe na zawsze? – jak zatrzymać efekt wybielania Zęby białe na zawsze? – jak zatrzymać efekt wybielania

Zęby białe na zawsze? – jak zatrzymać efekt wybielania

  • -

Zęby białe na zawsze? – jak zatrzymać efekt wybielania

W idealnym świecie można mieć coś raz na zawsze, ale nie w realnym. Nie mamy na zawsze pieniędzy w portfelu, młodego wieku, białego uśmiechu. Z wiekiem zęby tracą swój kolor i coraz bardziej podatne są na przebarwienia.

Nasz uśmiech „blednie”, choć staramy się dbać o higienę jamy ustnej i o dietę. Niestety nie da się wyeliminować, a nawet znacznie ograniczyć spożywania barwników spożywczych. Nawet, jak nie pijesz kawy, herbaty, wina, coli i nie palisz, to Twoje zęby będą „szarzeć”.

Efekt wybielania a czas

Choć mamy świadomość, że nie ma nic na zawsze to często pojawia się pytanie: „A to ja tylko razy wybielę zęby i ten efekt będzie na zawsze, tak?”. Niestety nie. Podczas zabiegu wybielania zębów jesteśmy w stanie pozbyć się większości przebarwień z zębów podczas pierwszego zabiegu. Nie jesteśmy jednak wstanie utlenić przebarwień, których w tych zębach jeszcze nie ma. Efekt wybielania lampą Premium to ok. 1-1,5 roku. Podczas tego okresu i również po nim nie ma takiego „magicznego punktu”, że obudzimy się i efekt się cofnie. Zęby przez codzienne narażenie na barwniki powoli ponownie je wchłaniają. Warto dbać o zęby, stosować preparaty podtrzymujące efekt i to wszystko pomoże, ale nie zagwarantuje Państwu efektu „na zawsze”.

Eksperci specjalizujący się w wybielaniu zębów w Olsztynie z gabinetu White&Beauty rozwiewają Twoje wątpliwości..