Czy można wybielać zęby z plombami?
Stomatologia Estetyczna

Czy można wybielać zęby z plombami?

Pożółkłe zęby są problemem dla wielu ludzi. To oczywiście przeszkadza na co dzień w kontaktach międzyludzkich. Takie osoby mało się uśmiechają, są wycofane, a często też zamknięte w sobie. Warto zatem zadbać o biały uśmiech i zdecydować się na wybielanie. Czy można wybielać zęby z plombami?

Czy wybielanie zębów z plombami jest możliwe? Jakie są metody?

Jeśli ktoś zauważy, że jego zęby przestają być śnieżnobiałe i z dnia na dzień stają się coraz ciemniejsze, to warto zareagować. Są preparaty, które pozwalają odzyskać piękny uśmiech. Jednak czy można wybielać zęby z plombami? Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że plomby pozostaną w takim samym kolorze, gdyż preparaty wybielające działają jedynie na tkankę zęba.

Wśród dostępnych metod jest wybielanie poprzez użycie specjalistycznej lampy lub nakładki. W gabinetach stomatologicznych można uzyskać jaśniejsze zęby nawet o kilka tonów. Do wyboru są też domowe sposoby, które jednak nie przynoszą tak spektakularnych rezultatów. Dodatkowo czasami można uszkodzić szkliwo, jeśli będzie się stosować domowe środki nieostrożnie lub zbyt często. Najbezpieczniejszą i najlepszą formą jest zatem wizyta u dentysty, który dobierze odpowiednią metodę.

Wybielanie zębów z plombami – czy istnieją ograniczenia i ryzyko?

Wiadomo już, czy można wybielać zęby z plombami. Jest to możliwe i praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań czy ograniczeń z tym związanych. Jedyne ryzyko, jakie istnieje to fakt, że plomby będą ciemniejsze niż wybielone zęby i może to wyglądać nieestetycznie. Nie trzeba się tym jednak przejmować, gdyż po zabiegu można wymienić plomby na nowe, które będą pasować do nowego odcienia. Czy można wybielać zęby z plombami, które są już stare? W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który oceni stan zębów. Na pewno przed zabiegiem wybielania wszystkie zęby muszą zostać wyleczone. Jeśli lekarz stwierdzi, że któraś plomba nadaje się do wymiany, to dobierze wypełnienie w jaśniejszym odcieniu, aby pasowało do wybielonych zębów.

Poradnik dla pacjentów – jak wybielać zęby z plombami? Wskazówki od ekspertów stomatologów

Wybielanie zębów jest zabiegiem, który jest polecany wszystkim osobom chcącym mieć piękne, śnieżnobiałe zęby. Oczywiście należy bezsprzecznie stosować się do zaleceń lekarza stomatologa, który powinien dobrać odpowiednią metodę wybielania dopasowaną do stanu zdrowia pacjenta. Eksperci stomatolodzy wiedzą, jak i czy można wybielać zęby z plombami. Zalecają oni przede wszystkim wyleczenie wszystkich ubytków, nawet tych drobnych. Jeśli pacjent odmówi leczenia, to zabieg nie zostanie przeprowadzony.

Substancje drażniące znajdujące się w preparacie wybielającym nie mogą dostać się do miazgi zęba i nerwów. Eksperci informują, że zęby leczone kanałowo też mogą być wybielane. Należy jednak sprawdzić ich stan i szczelność założonych plomb. Dobrze jest wybrać się do dobrego stomatologa, który dysponuje specjalistycznym sprzętem, wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu można mieć pewność, że zęby będą wybielone profesjonalnie, dobrze i bez ubytków na zdrowiu.