czy-wybielanie-zebow-lampa-jest-szkodliwe
Stomatologia Estetyczna

Czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe? Poznaj odpowiedź.

Bez wątpienia wybielanie zębów lampą jest metodą bardzo skuteczną i pozwalającą na zlikwidowanie naprawdę bardzo widocznych i trudnych do usunięcia przebarwień. Jednak z pomocą lamp możemy się ich pozbyć, bo mamy tutaj gwarancję usunięcia przebarwień i zanieczyszczeń nie tylko ze szkliwa zębów, ale także ze szczeliny zębowej. Możemy więc mieć pewność, że efekty będą widoczne bardzo szybko i w wielu przypadkach okażą się spektakularne.

Jednak należy mieć na uwadze, że wybielanie zębów z użyciem lampy nie każdemu się sprawdzi, bo w wielu przypadkach niemożliwe jest wykonanie zabiegu. Należy także dobrać odpowiedni rodzaj lampy, która da nam takie efekty, jakich oczekujemy. Ostatecznie o tym, jaki zabieg powinien zostać wykonany, decyduje lekarz stomatolog, po dokładnym badaniu.

Wybielanie zębów lampą – na czym polega?

Wybielanie zębów za pomocą lampy polega przede wszystkim na rozprowadzeniu preparatu wybielającego, który dzięki zimnemu naświetlaniu rozprasza nie tylko wolne rodniki, ale także silne przebarwienia. Możemy więc liczyć na to, że jeśli nie mamy przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, to będziemy mieli efekty bardzo widoczne i przede wszystkim osiągalne od razu, po wykonaniu całego zabiegu.

Jest to jedna z tych metod, która wybierana jest nie tylko, aby poprawić wizualnie wygląd zębów na co dzień, ale także na specjalne okazje np. kiedy czeka nas tak ważny dzień, jakim jest nasz ślub. Tutaj chcemy wyglądać nieskazitelnie nie tylko na żywo, ale także na zdjęciach. Z wybielaniem tego typu możemy bowiem osiągnąć doskonałe efekty po wykonaniu zabiegu, widoczne natychmiast.

Rodzaje lamp do wybielania zębów?

Lampy do wybielania zębów dostępne są w gabinecie stomatologa w dwóch wersjach Beyond i Radii Plus. Jednak musimy mieć na uwadze, że to stomatolog dobierze lampę, która sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, a także zapewni takie efekty, jakich oczekujemy. To nie my więc decydujemy, która lampa będzie najlepsza, a dentysta na podstawie wysłuchania naszych oczekiwań i przede wszystkim po poznaniu stanu naszego szkliwa i zębów.

Wybielanie zębów lampą – efekty

Wiele osób zastanawia się, czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe. Jednak musimy mieć na uwadze, że kiedy metoda zostanie dobrana odpowiednio do stanu naszych dziąseł i zębów, to nie będzie to dla nas szkodliwe. Należy więc wybrać się do dobrego lekarza, który zadba, aby wybielanie było nie tylko efektowne, ale także bezpieczne, tym bardziej że dobrze dobrana metoda, rodzaj lampy, a także wykonanie zabiegu z dbałością o każdy szczegół da nam rewelacyjne efekty, bardzo często lepsze niż oczekiwane.

Warto więc wybrać się na wizytę, która rozwieje nasze wątpliwości, a także na której otrzymamy odpowiedzi na dręczące pytania, czy wybielanie zębów lampą jest szkodliwe, a także jaka metoda będzie w naszym przypadku najbardziej skuteczna. Warto to sprawdzić, aby cieszyć się pięknym i bardzo estetycznym uśmiechem, który może zostać skutecznie zaburzony i pogorszony przebarwieniami.