ile-kosztuja-licowki
Stomatologia Estetyczna

Ile kosztują licówki? Garść informacji o koszcie zabiegu.

Ostateczna cena licówek zależy od tworzywa z, którego je wykonano. Najtańszym rozwiązaniem są licówki wykonane z akrylu. Warto nadmienić iż licówki akrylowe stosuje się tymczasowo przed założeniem tak zwanym licówek właściwych.

Licówki – charakterystyka

Co to są licówki? Licówki to cieniutki płatek, który dentysta przykleja na powierzchnię zębów. Ma to na celu ukrycie wszelkich niedoskonałości oraz pozwala uzupełnić mikro dziury, usunąć przebarwienia a także wydłużyć i poszerzyć ząb. Za pomocą licówek można nawet poprawić kształt zęba. Podsumowując licówki przykrywają wszelkie niedoskonałości poprzez nadanie idealnego wyglądu.

Metoda ta pozwala poprawić wygląd zęba bez konieczności przeprowadzania długiego leczenia. Warto pamiętać, że należy oszlifować zęby przed założeniem licówki. Wynika to z tego, że licówka, mimo tego że bardzo cienka zwiększy objętość zęba, który bez odpowiedniego oszlifowania wyglądałby nienaturalnie ponieważ odstawałby.

Kiedy zdecydować się na licówki?

Warto pamiętać, że zabieg mocowania licówek nie może być przeprowadzony u każdego pacjenta. Nie można ich zamocować np. u osób z wadami zgryzu, na zębach z niewyleczoną próchnicą lub z dużą ilością uzupełnień. Nie można ich też zakładać u osób z chorobami przyzębia oraz paradontozą.

Nie mogą ich również nosić osoby które nałogowo zgrzytają zębami. Licówki natomiast są idealnym rozwiązaniem dla osób których nie dotyczą wyżej wymienione dolegliwości. Wskazuje się przede wszystkim wykonanie tego zabiegu w celu poprawy kształtu zębów oraz ich wydłużenia gdy są zbyt krótkie. Również można je wykonać w przypadku korekcji zębów ukruszonych.

Zabieg ten cieszy się również popularnością wśród osób, które chcą rozjaśnić zęby, pokryć rozległe wypełnienia oraz zlikwidować bruzdy i pęknięcia. Licówki można też stosować aby zakryć przerwę między górnymi jedynkami czyli tzw. diastemę

Cena licówek na zęby

Przed wizytą u stomatologa warto jest dowiedzieć się ile kosztują licówki. Zabieg wykonania licówek jest stosunkowo drogim przedsięwzięciem. Cena ostateczna zależy od materiału, z którego je wykonano. Najtańszym rozwiązaniem są licówki wykonane z tworzywa akrylowego, ceny w takim przypadki zaczynają się od 200zł za jeden ząb. Warto nadmienić, że licówki akrylowe są stosowane tylko na jakiś czas, ostatecznie na zębie zostanie zamontowana licówka właściwa.

Drugą kategorią cenową są licówki kompozytowe, ich ceny wahają się między 250 a 350zł za jeden ząb. Najdroższym rozwiązaniem są natomiast licówki wykonane w porcelany – koszt jednego zęba to kwoty w przedziale od 700 do 1500zł. Wybrać można również licówki pełnoceramiczne z lub bez szlifowania. Ceny takich licówek zaczynają się kolejno od 1200zł i 1800zł. Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością cieszą, się również malowane ręcznie licówki, których ceny zaczynają się od 1200zł.