Wybieramy preparaty na halitozę
Stomatologia Estetyczna

Wybieramy preparaty na halitozę

Nieświeży oddech to problem, który uważany jest za wstydliwy i przez to często jest ukrywany. Jest to rzecz jasna błąd, ponieważ halitoza, jak nazywa się fachowo nieświeży oddech, może być dość skutecznie usuwana przy pomocy specjalnych środków. Jakie są najlepsze preparaty na halitozę, które mogą przyczynić się do skutecznego i trwałego rozwiązania problemu nieświeżego oddechu?

Skuteczne preparaty na nieświeży oddech

Jeśli chce się wybrać i kupić najlepsze preparaty na nieświeży oddech, w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, z jakiego powodu w jamie ustnej dochodzi do powstawania nieświeżego oddechu. Co konkretnie jest powodem tego zjawiska? Jak można się z łatwością domyślić, spowodowane może to być przez naprawdę wiele różnych czynników. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba zmiany chorobowe zębów i dziąseł, które wywoływać będą nieprzyjemny zapach.

Oprócz tego trzeba jeszcze wspomnieć, że za nieświeży oddech odpowiadać może nieprawidłowa dieta czy też spożywanie nadmiernej ilości alkoholu. Nie da się również ukryć, że ogromne znaczenie ma tu fakt palenia papierosów. O ile źródłem nieświeżego oddechu nie jest jakaś choroba zębów czy też dziąseł, istnieją liczne sposoby na to, aby zniwelować jego obecność. Osiągnąć to można za pomocą specjalnych preparatów usuwających obecność bakterii, które w przeważającej większości odpowiedzialne są za halitozę.

Tabletki na nieświeży oddech

Od czego zatem należy rozpocząć, jakie preparaty na halitozę są polecane? Nie da się ukryć, że doskonałym wyborem na nieświeży oddech będą tabletki do ssania. Z jakiego powodu takie tabletki są tak często polecane? Przede wszystkim warto się tu dowiedzieć, że zawierają one w swoim składzie wyciąg z tymianku, cynk, a także mentol. Wszystko to sprawia, że charakteryzują się one naprawdę wysoką skutecznością w eliminowaniu nieświeżego oddechu.

Nie da się również ukryć tego, że ich ogromną zaletą jest bardzo duża wygoda. Taką tabletkę można w każdej chwili włożyć sobie do ust i ssać ją wykonując wszystkie domowe lub zawodowe czynności.
O czym należy pamiętać, gdy chce się zastosować takie tabletki? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że po skorzystaniu z takiego preparatu należy powstrzymać się od jedzenia i picia na około 30 minut.

Wspomagające preparaty na halitozę

Jak jednak można się domyślić, nawet najlepsze tabletki na nieświeży oddech mogą nie spełnić swojego zadania. Dość często wymagane jest zastosowanie równolegle z nimi dodatkowych preparatów wspomagających. Jakich konkretnie? Bardzo mocno przez wielu specjalistów polecane jest stosowanie płynu do płukania jamy ustnej przynajmniej raz dziennie, a najlepiej z samego rana.

Dzięki temu będzie można uchronić jamę ustną przed negatywnym oddziaływaniem bakterii, a jednocześnie szybko przywrócić poczucie świeżości. Innym często polecanym preparatem na halitozę jest odświeżacz do ust. Najczęściej występuje on pod postacią niewielkiego aerozolu, który praktycznie natychmiastowo przywraca świeży oddech. Pamiętać jednak trzeba, że jego działanie nie utrzymuje się przez dłuższy czas.