Metody wybielania zębów martwych
Stomatologia Estetyczna

Metody wybielania zębów martwych

Zdrowie, białe zęby to nasza wizytówka, niestety nie każdego natura obdarzyła pięknym uzębieniem. W tym wypadku wizyta u stomatologa może pomóc. Jakie są metody wybielania zębów martwych? Czy w ogóle jest to możliwie?

Metody wybielania zębów martwych

Zęby po leczeniu endodontycznym niestety mogą zmienić swoją barwę, co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku, gdy chodzi o przednie uzębienie. Czy w tym wypadku jesteśmy skazani na ciemniejący, martwy ząb? Niekoniecznie. Współczesna stomatologia estetyczna daje bardzo dużo możliwości, jeżeli chodzi o poprawę wyglądu zębów.
W przypadku martwych zębów standardowe metody wybielania zębów niestety nie będą skuteczne. Paski wybielające, pasy na pewno nie dadzą dobrych rezultatów. Aby móc wybielić martwy ząb, należy wybrać się do odpowiedniego gabinetu stomatologicznego. Tylko specjalista będzie w stanie skutecznie nam pomóc.

Czy wybielanie zęba martwego jest możliwe?

Mimo, że standardowe metody wybielania zębów nie będą skuteczne w przypadku zębów martwych, to obecnie jest to możliwie. W takim wypadku zabieg jest jednak bardziej skomplikowany i bez wątpienia wymaga większych nakładów finansowych. Wybielanie martwego zęba musi być prowadzone przez doświadczonego specjalistę, który zna się na rzeczy. Tylko wtedy można mieć pewność, że wybielanie przyniesie zadowalające rezultaty.

Metody wybielania

Ze względu na to, że proces ciemnienia zęba martwego zachodzi także od środka, standardowe wybielanie się nie sprawdzi. Zabieg musi być przeprowadzony w inny sposób. Jak to wygląda? Lekarz dentysta otwiera ząb i zabezpiecza jego korzeń, następnie stosuje środek wybielający zabezpieczony opatrunkiem, który wymienia się co 7 dni. Całą procedurę powtarza się kilkakrotnie, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Inne metody wybielania zębów martwych to licówki kompozytowe albo korony porcelanowe. Protetyk dobiera odpowiedni kolor zęba, który nie będzie odróżniał się od pozostałych, następnie wzmacnia go wkładem koronowo-korzeniowym, aby uodpornić go na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. W tym wypadku można uzyskać naprawdę bardzo dobre efekty, niemniej jednak koszty są dość wysokie.

Przed podjęciem decyzji na temat wybielania martwego zęba, warto wybrać się na konsultację do odpowiedniego stomatologa, który specjalizuje się w tym zakresie. Dentysta bez wątpienia przygotuje dla nas plan leczenia oraz doradzi, jaka metoda leczenia będzie najkorzystniejsza.

Wybielanie martwego zęba – cena

Koszty wybielania martwego zęba wahają się między 60-300 złotych. Za licówki trzeba zapłacić od 250 do 3000 złotych, natomiast cena koron waha się od 700 do 2000 złotych. Oczywiście dużo zależy od jakości wykorzystanego materiału.

Jak widać, wybielanie martwego zęba standardową metodą wcale nie jest takie kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli zależy nam na estetycznym, pięknym uśmiechu. Piękne zęby to wizytówka każdego z nas, a stomatologia estetyczna daje w tej kwestii naprawdę wiele możliwości.