Aparat invisalign - ile kosztuje
Ortodoncja

Aparat invisalign – ile kosztuje?

Aparat ortodontyczny Invisalign jest rewolucyjnym rozwiązaniem umożliwiającym wyprostowanie zębów bez konieczności zakładania przez daną osobę tradycyjnego aparatu. Jakie są największe atuty wspomnianego produktu?

Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign?

Należy mieć świadomość, że cena aparatu Invisalign w zdecydowanej większości przypadków będzie wyższa w porównaniu do tradycyjnych aparatów. Średni koszt wspomnianego produktu oscyluje od 9 do 14 tysięcy złotych. Czynniki, które odgrywają istotną rolę to stopień ustawienia, jakiego wymagają zęby pacjenta oraz liczba nakładek, których będzie on potrzebował przez cały okres leczenia. Aparat invisalign – ile kosztuje?

Ponadto lekarz uwzględnia potrzeby danej osoby, długość leczenia, czy rodzaj wad wymagających korekty. Koszty aparatu u poszczególnych pacjentów będą różniły się w zależności od nieprawidłowości występujących w uzębieniu. Godny uwagi jest fakt, że najbardziej renomowane kliniki dentystyczne pozwalają klientom zapłacić za omawiany produkt w ratach.

Czy warto zainwestować w aparat ortodontyczny Invisalign?

Rozwiązanie ma zdecydowanie większą liczbę zalet niż mogłoby się wydawać. Użytkownicy doceniają aparat ze względu na komfort użytkowania. Nakładki są bowiem perfekcyjnie dopasowane do zębów pacjentów. Należy również zaznaczyć, że bardzo łatwo się je zakłada i zdejmuje. Stosując nakładki, można zachować właściwy poziom higieny jamy ustnej. Aparat invisalign – ile kosztuje?

Zadbanie o higienę jamy ustnej będzie wymagało od danej osoby ściągnięcia nakładkek i dokładnego wyczyszczenia zębów. Następnie wystarczy ponownie je nałożyć. Jak wiadomo, nakładki nie będą wymagały stosowania przez pacjenta specjalnej diety. Można spożywać nawet krówki.

Kolejną bardzo często wymienianą zaletą omawianego rozwiązania są szybkie efekty. Nie można zapomnieć, że nakładki są tworzone indywidualnie dla każdej osoby. Możliwe jest dzięki temu wyrównanie zgryzu. Dodatkowo zęby wrócą na odpowiednie miejsce. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na ten produkt. Aparat invisalign – ile kosztuje?

Porównanie Invisalign ze zwykłym aparatem ortodontycznym

Omawiany aparat jest wykonany z elastycznego i miękkiego silikonu. Ponadto jest niezwykle bezpieczny. Nie powoduje również żadnych urazów. Użytkownicy doceniają fakt, że mogą spożywać praktycznie wszystkie potrawy. Jak wiadomo, w trakcie jedzenia nakładki są zdejmowane, z kolei po zakończeniu posiłku dana osoba myje zęby.

Nie można zapomnieć, że nakładki Invisalign są niewidoczne. Oznacza to, że pacjenci zyskują większą dyskrecję i komfort podczas noszenia aparatu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że leczenie za pomocą tradycyjnego aparatu w zdecydowanej większości przypadków trwa około 2 lat. Dodatkowo wizyty kontrolne odbywają się, co 4-6 tygodni.

Należy mieć świadomość, że leczenie omawianą metodą w przypadku niewielkich wad może trwać maksymalnie pół roku. Dentyści coraz częściej rekomendują swoim pacjentom aparat invisalign.