ile-kosztuje-wybielanie-zebow
Stomatologia Estetyczna

Ile kosztuje wybielanie zębów? Oto ceny za piękny uśmiech.

Wybielanie zęba może okazać się skuteczną metodą, aby móc cieszyć się uśmiechem, który budzi zachwyt nie tylko nas samych w lustrze, ale także otoczenia. Musimy jednak wiedzieć, ile kosztuje wybielanie zębów, a także jakie mamy dostępne metody, które zapewnią nam dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy, tym bardziej że jest to możliwe. Możemy zdecydować się na wybielanie w warunkach domowych, a także te dostępne w gabinecie dentystycznym. Musimy jednak wiedzieć, że ostatecznie o tym, jaka metoda okaże się dla nas bezpieczna i skuteczna musi zdecydować stomatolog. Tylko tak będziemy mieć na tyle piękny uśmiech, że efekty zaskoczą pozytywnie nas samych.

Wybielanie zębów – na czym polega?

Wybielanie zęba w zależności, z jaką metodą mamy do czynienia polega na eliminacji nie tylko przebarwień, ale także wolnych rodników i zanieczyszczeń poprzez proces utleniania. Musimy jednak wiedzieć, że wybielanie zębów, a raczej metoda, która okaże się dla nas bezpieczna musi być dobrana przez lekarza stomatologa. Jest to bardzo ważne, szczególnie kiedy mamy ubytki szkliwa, a także cierpimy na choroby typu cukrzyca.

Rezygnacja z niektórych metod wybielania może także nastąpić, kiedy palimy tytoń, który również może okazać się przeciwwskazaniem przed poszczególnym zabiegiem. Kiedy jednak wybierzemy się do lekarza stomatologa, to możemy być pewni, że dobierze nam on taką metodę zabiegu, która okaże się nie tylko skuteczna, ale także przede wszystkim, dająca najlepsze efekty.

Metody wybielania zębów

Do metod, które pozwolą osiągnąć najlepsze efekty zaliczamy metodę nakładkową, którą możemy wykonać w warunkach domowych, jednak spektakularne efekty osiągniemy przede wszystkim korzystając z metod wykonywanych przez stomatologa w gabinecie. Musimy jednak wiedzieć, że nie każda metoda nadaje się dla wszystkich o tym, czy dla nas ta konkretna metoda będzie bezpieczna, powinien zadecydować dentysta na podstawie badania i wywiadu.

Jest to bardzo ważne, szczególnie kiedy nie mamy świadomości, jaki jest stan naszych zębów, szkliwa, a także przede wszystkim, kiedy nie wiemy, jaka metoda da nam takie efekty, których rzeczywiście oczekujemy. Wydane pieniądze w ten sposób okażą się najlepszą i najbezpieczniejszą inwestycją w swój piękny i zdrowy uśmiech.

Wybielanie zębów – cena zabiegu

O tym, ile kosztuje wybielanie zębów decyduje przede wszystkim rodzaj zabiegu, jaki będziemy wykonywać. Metoda nakładkowa jest tańsza, od metod, które wykonuje się w gabinecie dentystycznym. Jednak musimy liczyć się tutaj z kosztami od 500 złotych do nawet 2000 złotych. Musimy także mieć świadomość, że wybielać możemy tylko zęby naturalne, bo korony, czy protezy nie będą ulegały żadnym zabiegom wybielającym.

Może więc się okazać, że będzie konieczna wymiana tych elementów po wybielaniu, aby całość była wyrównana i prezentowała się naturalnie. Jest to bardzo ważne i należy mieć tego świadomość. Wizyta u dentysty jednak rozwieje wszelkie wątpliwości i sprawi, że zostanie dobrana najlepsza w naszym przypadku metoda wybielania, dostosowana do naszych potrzeb.